KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsetsning 17409080

nr 1740 9080

Gunnar Norrman

(f. 1912), Sverige

Torrnålsetsning, Signerad, daterad 1988. Bildmått: 20x14cm, yttermått inklusive ram: 46x37cm

Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

450 kr

måndag 17 november 2025
kl 19:38:03

Gunnar Norrman

Läs mer om Gunnar Norrman